Hockeytabeller.se
Hockeytabeller.se
ÖversiktSHLHockeyAllsvenskanSDHLHockeyettan2HockeyTvåan3HockeyTrean4HockeyFyran1DamEttanJuniorerTV-puckenNHL
NyheterArtiklar
Annons
Tabeller, resultat och statistik för svensk ishockey — uppdateras dagligen.
Om ossNyheterArtiklarIntegritetspolicyAnvändarvillkorKontakt
© 2026 Hockeytabeller.se — data från Svenska Ishockeyförbundet och NHLUppdateras flera gånger per dygn under säsong
← HockeyFyran
TabellResultatSchemaPoängligaMålvakterPublikLag

Hockeyfyran Stockholm B Tabell

Säsongen 2026/2027

Uppdaterad 3 dagar sedan

#LagSVFÖTVÖTF+/−PForm
1TTTullinge TP HC11000+93
2ISIFK Salem11000+63
3NHNacka HK0000000
4SPSPAIF0000000
5NANyköpings AIK10100-60
6IGIK Graip10100-90
Vad betyder förkortningarna?▾▴
S
Spelade matcher
P
Totala poäng
V
Vinster i ordinarie tid (3p)
ÖTV
Vinster efter förlängning/straffar (2p)
F
Förluster i ordinarie tid (0p)
ÖTF
Förluster efter förlängning/straffar (1p)
+/−
Målskillnad
Form
Resultat i de 5 senaste matcherna, äldst till vänster
Annons

Senaste resultat

Alla resultat i Hockeyfyran Stockholm B →
17:00
IK GraipIG
3–12
TTTullinge TP HC
(1–5, 2–5, 0–2)Publik: 122
19:30
Nyköpings AIKNA
2–8
ISIFK Salem
(1–2, 1–4, 0–2)Publik: 127
Annons

Målvakter — topp 5

Hela målvaktsligan →
#MålvaktLagSMRädn%GAAV
1Oskar AronssonSAL194.1%2.001
2Fabian Wedin-DomeijTUL185.7%3.001
3Emil HedmanIK178.2%12.000
4Samuel NorlingNAIK173.3%8.000
Vad betyder förkortningarna?▾▴
SM
Spelade matcher
V
Vinster
Rädn%
Räddningsprocent — andel räddade skott av totalt antal skott mot mål
GAA
Goals Against Average — insläppta mål per spelad match
🏒
Resultat
Spelade matcher
📅
Schema
Kommande matcher
📊
Poängliga
Skyttar & assist
🛡️
Lag
Alla lag i ligan

Vanliga frågor om Hockeyfyran Stockholm B

Vilket lag leder Hockeyfyran Stockholm B 2026/2027?▾▴
Tullinge TP HC leder Hockeyfyran Stockholm B just nu med 3 poäng på 1 spelade matcher. Närmast bakom finns IFK Salem med 3 poäng. Tabellen uppdateras efter varje spelad omgång.
Vilka lag spelar i Hockeyfyran Stockholm B 2026/2027?▾▴
I Hockeyfyran Stockholm B 2026/2027 spelar 6 lag: Tullinge TP HC, IFK Salem, Nacka HK, SPAIF, Nyköpings AIK, IK Graip.
Vem leder poängligan i Hockeyfyran Stockholm B 2026/2027?▾▴
Lucas Riutta (SAL) toppar poängligan i Hockeyfyran Stockholm B med 7 poäng — 1 mål och 6 assist på 1 matcher.
Är Hockeyfyran Stockholm B samma sak som Division 4?▾▴
Ja — Division 4 är ett äldre namn på samma serie, och många säger fortfarande så. Tabellen, resultaten och statistiken du hittar här gäller alltså serien som tidigare kallades Division 4.
Vilken målvakt har bäst räddningsprocent i Hockeyfyran Stockholm B 2026/2027?▾▴
Oskar Aronsson (SAL) toppar målvaktsstatistiken i Hockeyfyran Stockholm B med 94,1 % räddningar och 2,00 insläppta mål per match.

Kommande matcher

Hela spelschemat →
  • sön 18 okt.
    14:40
    ISIFK Salem
    NHNacka HK
  • sön 18 okt.
    15:00
    SPSPAIF
    IGIK Graip
  • mån 19 okt.
    19:50
    TTTullinge TP HC
    NANyköpings AIK
  • tors 22 okt.
    19:30
    ISIFK Salem
    TTTullinge TP HC
  • fre 23 okt.
    19:30
    NANyköpings AIK
    SPSPAIF

Poängliga

Hela poängligan →
  1. 1SA
    Lucas Riutta
    SAL
    7 P
    1+6
  2. 2TU
    Joonas Laaksonen
    TUL
    6 P
    4+2
  3. 3TU
    Kasper Heindow
    TUL
    5 P
    1+4
  4. 4SA
    Marcus Abrahamsson
    SAL
    4 P
    3+1
  5. 5SA
    Albin Lundquist
    SAL
    4 P
    1+3

Nyheter om Hockeyfyran Stockholm B

  • Duvbo IK - Ishockey - HerrSvenskalag · 3673 dagar sedan

Rubriker från Google News

Annons