Hockeytabeller.se
Hockeytabeller.se
ÖversiktSHLHockeyAllsvenskanSDHLHockeyettan2HockeyTvåan3HockeyTrean4HockeyFyran1DamEttanJuniorerTV-puckenNHL
NyheterArtiklar
Annons
Tabeller, resultat och statistik för svensk ishockey — uppdateras dagligen.
Om ossNyheterArtiklarIntegritetspolicyAnvändarvillkorKontakt
© 2026 Hockeytabeller.se — data från Svenska Ishockeyförbundet och NHLUppdateras flera gånger per dygn under säsong
← Juniorer
TabellResultatSchemaPoängligaMålvakterPublikLag
Annons
Annons

U18 Regional Öst Målvakter

2026/2027

Målvaktsstatistiken i U18 Regional Öst 2026/2027 rankar målvakterna efter räddningsprocent — andelen skott på mål som räddas. GAA visar insläppta mål per match i snitt; under 2,50 räknas som starkt i de flesta serier. U18 Regional Öst är serien som även är känd som J18 Elit.

Senast uppdaterad: 15 oktober 2026 07:26

#MålvaktLagSMRädn%GAAV
1William KoskiNAC995.5%1.614
2Elias HolmqvistDIF693.3%1.575
3Theodor HasselborgAIK992.9%1.953
4Anton DouhanFLIK1091.7%3.132
5Justin Emretzon DuckmarkSSK990.9%2.266
6Melvin KarlssonBRI1090.8%2.863
7Anze SarlahAIK890.7%2.475
8Jurijs RodičevsIFK990.6%3.862
9Johannes SvedjeholmAIS1089.3%3.215
10Edvin Ulmander-FalkSDE1089.3%3.474
11Rasmus BågenvikHUD988.9%4.532
12Noel EkedahlHAN987.0%4.752
13Nathan DucommunIFK1086.5%4.621
14Lukas NilgrändVÄR1082.5%8.460
15Nils HolmeHAN1081.7%6.820
16Nils HolmeHAN1081.7%6.820
17Johannes SvedjeholmAIS280.0%5.431
18River KällanderDIF275.0%3.001