Hockeytabeller.se
Hockeytabeller.se
ÖversiktSHLHockeyAllsvenskanSDHLHockeyettan2HockeyTvåan3HockeyTrean4HockeyFyran1DamEttanJuniorerTV-puckenNHL
NyheterArtiklar
Annons
Tabeller, resultat och statistik för svensk ishockey — uppdateras dagligen.
Om ossNyheterArtiklarIntegritetspolicyAnvändarvillkorKontakt
© 2026 Hockeytabeller.se — data från Svenska Ishockeyförbundet och NHLUppdateras flera gånger per dygn under säsong
← Juniorer
TabellResultatSchemaPoängligaMålvakterPublikLag
Annons
Annons

U18 Regional Syd Målvakter

2026/2027

Målvaktsstatistiken i U18 Regional Syd 2026/2027 rankar målvakterna efter räddningsprocent — andelen skott på mål som räddas. GAA visar insläppta mål per match i snitt; under 2,50 räknas som starkt i de flesta serier. U18 Regional Syd är serien som även är känd som J18 Elit.

Senast uppdaterad: 15 oktober 2026 07:33

#MålvaktLagSMRädn%GAAV
1Otto BerggrenFRÖ1195.0%1.156
2Ozcar ZimmerlundRBK1094.8%1.194
3Victor LundénVÄX993.4%1.595
4Max ViklundLHC1192.0%2.674
5Figge KarlssonLHC1191.9%2.174
6Hannes Merkle-RohdinTAIF1091.7%2.563
7Ruben JohanssonVÄX1191.3%1.784
8Vilgot HellmarkKAR1190.4%4.322
9John JonassonRBK1189.6%2.353
10Emir LagumdzijaMIF1189.6%2.723
11Alvin NygrenTRO1089.5%2.694
12Adam AnnbornHV71988.7%3.333
13Mile KellanderOLO1188.7%5.081
14Elias HaagTAIF1187.4%4.342
15Colin AnderssonFRÖ1186.6%2.572
16Oskar StenbergHV711185.2%2.605
17Oskar StenbergHV71783.6%3.003
18Fabian MöllerIKO380.6%6.500
19John JonassonRBK277.8%4.160