Hockeytabeller.se
Hockeytabeller.se
ÖversiktSHLHockeyAllsvenskanSDHLHockeyettan2HockeyTvåan3HockeyTrean4HockeyFyran1DamEttanJuniorerTV-puckenNHL
NyheterArtiklar
Annons
Tabeller, resultat och statistik för svensk ishockey — uppdateras dagligen.
Om ossNyheterArtiklarIntegritetspolicyAnvändarvillkorKontakt
© 2026 Hockeytabeller.se — data från Svenska Ishockeyförbundet och NHLUppdateras flera gånger per dygn under säsong
← HockeyTrean
TabellResultatSchemaPoängligaMålvakterPublikLag

HockeyTrean Dalarna Målvakter

2026/2027

Målvaktsstatistiken i HockeyTrean Dalarna 2026/2027 rankar målvakterna efter räddningsprocent — andelen skott på mål som räddas. GAA visar insläppta mål per match i snitt; under 2,50 räknas som starkt i de flesta serier. HockeyTrean Dalarna är serien som även är känd som Division 3.

Senast uppdaterad: 12 oktober 2026 07:21

#MålvaktLagSMRädn%GAAV
1Viktor AspmanHÄR198.3%1.001
2Markus Ekholm-RosénORE197.4%1.001
3Oscar OlssonBJÖ293.8%2.502
4Mikael GråboHED287.5%3.060
5Erik PelebackSNI187.5%5.030
6Victor DanielssonSNI186.8%5.001
7Albin GötheKVA185.4%6.000
8Andreas ÅströmHED185.0%3.020
9Daniel ZuvelaLUD281.8%4.061
10Isac LindqvistBKOH180.0%13.500
Annons
Annons