Hockeytabeller.se
Hockeytabeller.se
ÖversiktSHLHockeyAllsvenskanSDHLHockeyettan2HockeyTvåan3HockeyTrean4HockeyFyran1DamEttanJuniorerTV-puckenNHL
NyheterArtiklar
Annons
Tabeller, resultat och statistik för svensk ishockey — uppdateras dagligen.
Om ossNyheterArtiklarIntegritetspolicyAnvändarvillkorKontakt
© 2026 Hockeytabeller.se — data från Svenska Ishockeyförbundet och NHLUppdateras flera gånger per dygn under säsong
← Juniorer
TabellResultatSchemaPoängligaMålvakterPublikLag
Annons
Annons

U18 Regional Väst Målvakter

2026/2027

Målvaktsstatistiken i U18 Regional Väst 2026/2027 rankar målvakterna efter räddningsprocent — andelen skott på mål som räddas. GAA visar insläppta mål per match i snitt; under 2,50 räknas som starkt i de flesta serier. U18 Regional Väst är serien som även är känd som J18 Elit.

Senast uppdaterad: 15 oktober 2026 07:33

#MålvaktLagSMRädn%GAAV
1Texas StrandellLIF1194.2%1.135
2Gabriel FredrikssonBIK991.8%2.783
3André JärlströmÖHK1191.4%2.006
4Kaspars KonradsBIF1191.0%2.238
5Oliver CapillaGRU1190.5%2.406
6William SkantzFBK1189.3%2.335
7Calle Grudd ThrogenMIK1188.6%3.746
8Axel FernlundSTR988.3%4.173
9Oliver SmedsVIK1187.1%3.562
10Vilhelm JidsjöLIN887.0%5.211
11Felix WallonVIK1186.9%4.103
12Sixten FlygareLIN785.3%6.740
13Kasper JanssonBOR982.3%6.610
14Markus StarborgVAL881.7%8.480
15Markus StarborgVAL881.7%8.480
16Markus StarborgVAL781.7%8.480
17Kasper JanssonBOR782.4%7.060
18Markus StarborgVAL781.7%8.480