Hockeytabeller.se
Hockeytabeller.se
ÖversiktSHLHockeyAllsvenskanSDHLHockeyettan2HockeyTvåan3HockeyTrean4HockeyFyran1DamEttanJuniorerTV-puckenNHL
NyheterArtiklar
Annons
Tabeller, resultat och statistik för svensk ishockey — uppdateras dagligen.
Om ossNyheterArtiklarIntegritetspolicyAnvändarvillkorKontakt
© 2026 Hockeytabeller.se — data från Svenska Ishockeyförbundet och NHLUppdateras flera gånger per dygn under säsong
← Juniorer
TabellResultatSchemaPoängligaMålvakterPublikLag

U20 Nationell Norra Publikliga

2026/2027

Vilket lag drar mest folk i U20 Nationell Norra? Publikligan rankar lagen efter publiksnitt på hemmamatcherna 2026/2027, med högsta enskilda siffran och totalpubliken bredvid. Siffrorna rapporteras från varje spelad match. U20 Nationell Norra är serien som även är känd som J20 SuperElit.

Senast uppdaterad: 15 oktober 2026 07:20

#LagMatcherSnittHögstaTotalt
1Skellefteå AIK6143220856
2Leksands IF6141182847
3Brynäs IF7140225978
4AIK6134197803
5Luleå HF6130207777
6MoDo Hockey7126250885
7Huddinge IK6105137629
8Djurgårdens IF695125571
9Sollentuna HC692150551
10Mora IK691100544
11IF Björklöven687150519
12Timrå IK65778340
Annons
Annons