Hockeytabeller.se
Hockeytabeller.se
ÖversiktSHLHockeyAllsvenskanSDHLHockeyettan2HockeyTvåan3HockeyTrean4HockeyFyran1DamEttanJuniorerTV-puckenNHL
NyheterArtiklar
Annons
Tabeller, resultat och statistik för svensk ishockey — uppdateras dagligen.
Om ossNyheterArtiklarIntegritetspolicyAnvändarvillkorKontakt
© 2026 Hockeytabeller.se — data från Svenska Ishockeyförbundet och NHLUppdateras flera gånger per dygn under säsong
← Juniorer
TabellResultatSchemaPoängligaMålvakterPublikLag

U20 Nationell Södra Publikliga

2026/2027

Vilket lag drar mest folk i U20 Nationell Södra? Publikligan rankar lagen efter publiksnitt på hemmamatcherna 2026/2027, med högsta enskilda siffran och totalpubliken bredvid. Siffrorna rapporteras från varje spelad match. U20 Nationell Södra är serien som även är känd som J20 SuperElit.

Senast uppdaterad: 15 oktober 2026 07:24

#LagMatcherSnittHögstaTotalt
1Växjö Lakers HC81412731 124
2Tingsryds AIF81392751 113
3Rögle BK4116210465
4Södertälje SK8111173885
5Frölunda HC4104115417
6BIK Karlskoga6100129601
7Färjestad BK699127592
8Västerås IK696128577
9Linköping HC892110732
10Örebro HK687147523
11HV 7147087279
12IF Malmö Redhawks46371251
Annons
Annons