Hockeytabeller.se
Hockeytabeller.se
ÖversiktSHLHockeyAllsvenskanSDHLHockeyettan2HockeyTvåan3HockeyTrean4HockeyFyran1DamEttanJuniorerTV-puckenNHL
NyheterArtiklar
Annons
Tabeller, resultat och statistik för svensk ishockey — uppdateras dagligen.
Om ossNyheterArtiklarIntegritetspolicyAnvändarvillkorKontakt
© 2026 Hockeytabeller.se — data från Svenska Ishockeyförbundet och NHLUppdateras flera gånger per dygn under säsong
← Juniorer
TabellResultatSchemaPoängligaMålvakterPublikLag

U20 Regional Öst Publikliga

2026/2027

Vilket lag drar mest folk i U20 Regional Öst? Publikligan rankar lagen efter publiksnitt på hemmamatcherna 2026/2027, med högsta enskilda siffran och totalpubliken bredvid. Siffrorna rapporteras från varje spelad match. U20 Regional Öst är serien som även är känd som J20 Elit.

Senast uppdaterad: 15 oktober 2026 07:15

#LagMatcherSnittHögstaTotalt
1THTyresö/Hanviken Hockey37188213
2JSJärna SK27075140
3FIFlemingsbergs IK1676767
4Almtuna IS1606060
5SISpånga IS IK35975176
6Nyköpings SK45667223
7ITIFK Täby HC25560110
8IGIK Göta54962247
9NHNacka HK2373774
Annons
Annons