Hockeytabeller.se
Hockeytabeller.se
ÖversiktSHLHockeyAllsvenskanSDHLHockeyettan2HockeyTvåan3HockeyTrean4HockeyFyran1DamEttanJuniorerTV-puckenNHL
NyheterArtiklar
Annons
Tabeller, resultat och statistik för svensk ishockey — uppdateras dagligen.
Om ossNyheterArtiklarIntegritetspolicyAnvändarvillkorKontakt
© 2026 Hockeytabeller.se — data från Svenska Ishockeyförbundet och NHLUppdateras flera gånger per dygn under säsong
← Juniorer
TabellResultatSchemaPoängligaMålvakterPublikLag

U20 Regional Syd Publikliga

2026/2027

Vilket lag drar mest folk i U20 Regional Syd? Publikligan rankar lagen efter publiksnitt på hemmamatcherna 2026/2027, med högsta enskilda siffran och totalpubliken bredvid. Siffrorna rapporteras från varje spelad match. U20 Regional Syd är serien som även är känd som J20 Elit.

Senast uppdaterad: 15 oktober 2026 07:26

#LagMatcherSnittHögstaTotalt
1Halmstad Hammers HC38788260
2HIHanhals IF287118173
3HC Vita Hästen382103245
4KIKristianstads IK27885156
5IK Oskarshamn1707070
6IF Troja-Ljungby1696969
7JIJonstorps IF IshF26975138
8Mariestad BoIS HC26368126
9Kungälvs IK26380125
10Borås HC1535353
Annons
Annons