Hockeytabeller.se
Hockeytabeller.se
ÖversiktSHLHockeyAllsvenskanSDHLHockeyettan2HockeyTvåan3HockeyTrean4HockeyFyran1DamEttanJuniorerTV-puckenNHL
NyheterArtiklar
Annons
Tabeller, resultat och statistik för svensk ishockey — uppdateras dagligen.
Om ossNyheterArtiklarIntegritetspolicyAnvändarvillkorKontakt
© 2026 Hockeytabeller.se — data från Svenska Ishockeyförbundet och NHLUppdateras flera gånger per dygn under säsong
← HockeyTrean
TabellResultatSchemaPoängligaMålvakterPublikLag
Annons
Annons

HockeyTrean Gävleborg Målvakter

2026/2027

Målvaktsstatistiken i HockeyTrean Gävleborg 2026/2027 rankar målvakterna efter räddningsprocent — andelen skott på mål som räddas. GAA visar insläppta mål per match i snitt; under 2,50 räknas som starkt i de flesta serier. HockeyTrean Gävleborg är serien som även är känd som Division 3.

Senast uppdaterad: 12 oktober 2026 07:31

#MålvaktLagSMRädn%GAAV
1Simon RönningLIN195.8%1.001
2Abbe LinderdahlHIL394.1%1.202
3John MarkussonGÄL293.1%2.501
4Jesper JanssonIK392.3%1.502
5Nils MillLIN190.5%2.001
6Andreas BrodinSKU285.3%5.001
7Melvin PetterssonSAN385.2%6.040
8Daniel RönnSÖD383.5%10.360
9Måns SwärdhJÄR182.6%12.000
10Sydney HamstraHIF281.6%10.500
11Sydney HamstraHIF281.6%10.500