Hockeytabeller.se
Hockeytabeller.se
ÖversiktSHLHockeyAllsvenskanSDHLHockeyettan2HockeyTvåan3HockeyTrean4HockeyFyran1DamEttanJuniorerTV-puckenNHL
NyheterArtiklar
Annons
Tabeller, resultat och statistik för svensk ishockey — uppdateras dagligen.
Om ossNyheterArtiklarIntegritetspolicyAnvändarvillkorKontakt
© 2026 Hockeytabeller.se — data från Svenska Ishockeyförbundet och NHLUppdateras flera gånger per dygn under säsong
← HockeyTvåan
TabellResultatSchemaPoängligaMålvakterPublikLag

HockeyTvåan Region Väst B Publikliga

2026/2027

Vilket lag drar mest folk i HockeyTvåan Region Väst B? Publikligan rankar lagen efter publiksnitt på hemmamatcherna 2026/2027, med högsta enskilda siffran och totalpubliken bredvid. Siffrorna rapporteras från varje spelad match. HockeyTvåan Region Väst B är serien som även är känd som Division 2.

Senast uppdaterad: 15 oktober 2026 07:17

#LagMatcherSnittHögstaTotalt
1FAFagersta AIK2360547720
2IAIFK Arboga2244263488
3SHSmedjebackens HC2236263472
4ABAvesta BK2235317470
5KHKumla Hockey2217308434
6SSSkedvi/Säter IF2144177288
7HHHallstahammars HK2113140226
8IHIFK Hallsberg28891176
Annons
Annons