Hockeytabeller.se
Hockeytabeller.se
ÖversiktSHLHockeyAllsvenskanSDHLHockeyettan2HockeyTvåan3HockeyTrean4HockeyFyran1DamEttanJuniorerTV-puckenNHL
NyheterArtiklar
Annons
Tabeller, resultat och statistik för svensk ishockey — uppdateras dagligen.
Om ossNyheterArtiklarIntegritetspolicyAnvändarvillkorKontakt
© 2026 Hockeytabeller.se — data från Svenska Ishockeyförbundet och NHLUppdateras flera gånger per dygn under säsong
← Juniorer
TabellResultatSchemaPoängligaMålvakterPublikLag
Annons
Annons

U18 Regional Norr Målvakter

2026/2027

Målvaktsstatistiken i U18 Regional Norr 2026/2027 rankar målvakterna efter räddningsprocent — andelen skott på mål som räddas. GAA visar insläppta mål per match i snitt; under 2,50 räknas som starkt i de flesta serier. U18 Regional Norr är serien som även är känd som J18 Elit.

Senast uppdaterad: 15 oktober 2026 07:16

#MålvaktLagSMRädn%GAAV
1Max AntonssonTIK992.6%1.994
2Max Palmgren VikstenIFB1192.1%1.845
3Ivar LarssonÖST1191.7%2.274
4Anton BlohméVHC1190.4%3.123
5Manne HolmkvistSKE1190.3%2.575
6Viggo Lundberg ÅströmSSK1090.0%3.641
7Marcus AsplundTIK1189.8%2.165
8Anton JonssonMoDo1188.6%3.015
9Tim SjödinIFB1187.6%2.604
10Edvin NordbergSUN887.6%4.371
11Lukas JohanssonBRO987.5%4.390
12Vincent MarklundCHC786.3%6.620
13Lucas JohanssonLHF886.2%3.664
14Theo ErmlingSKL1183.9%8.062
15Theo ErmlingSKL1083.3%7.692
16Theo ErmlingSKL983.8%7.212
17Vincent MarklundCHC484.5%6.030
18Viggo Lundberg ÅströmSSK177.8%3.780